281 میلیارد تومان فروش نمایشگاه کتاب تا ساعت 21 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس نشست خبری دهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور علی رمضانی قائم مقام و سخنگوی نمایشگاه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

رمضانی اشاره کرد: در ساعات آتی بیشترین رجوع به نمایشگاه را خواهیم دید. در مورد خرید مجازی از مردم می‌خواهم که سفارشات خود را در ساعات شبانه‌روز تقسیم کنند. ناشران و کتاب‌فروشان هم آثار را سریع به شرکت پست برسانند تا مردم خیلی چشم انتظار نباشند. امروز وزیر فرهنگ ونزوئلا به عنوان دومین وزیر خارجه در نمایشگاه بوده و از کتابشان در خصوص مبارزه با استکبار رونمایی خواهد شد. نظافت عمومی نمایشگاه امسال بهتر شده و این با تلاش مستمر نیروهای نمایشگاه و پاکبان‌های شهرداری است که از ساعات پایانی شب قبل رخ می‌دهد، یعنی از چند ساعتی پس از تعطیلی تا ۱٠ صبح این روند نظافت ادامه دارد.

پایان پیام/


رمضانی از فروش ۸۷٠ هزار نسخه در بخش مجازی تا پنجشنبه خبر داد.

وی افزود: هشتگ #روایت_نمایشگاه از سوی دبیرخانه این گردهمایی فرهنگی صادر شده تا روایت نمایشگاه را از سوی مردم و رسانه‌ها دریافت و منتشر شود. پدیده نمایشگاه محتاج پژوهش فرهنگ‌شناختی، جامعه‌شناختی و مردم‌شناختی است. من از اساتید و صاحب نظران می‌خواهم در این امر وارد شوند و یافته‌های خودشان از این پدیده را به سیاست‌گذاران ارائه دهند. همچنین نمایشگاه از پژوهش و پایان‌نامه‌های مربوط به این موضوع حمایت خواهد کرد.

رمضانی درباره فروش نمایشگاه کتاب گفت: تا ساعت ۲۱ روز پنجشنبه در بخش حضوری ۱۸۵ میلیارد تومان فروخته شده که از این مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان از کارتخوان‌های رسمی و ۴۹ میلیارد هم برای کارتخوان غیر رسمی و خرید نقدی بوده است.

بخوان:  وزیرامورخارجه چین: آمریکا بزرگترین مخرب صلح و ثبات تنگه تایوان است

در بخش مجازی تا همین ساعت ۹۶ میلیارد تومان فروخته شد که ۷۸/۵ میلیارد تومان ناشران و ۱۷/۵ میلیارد تومان مربوط به کتابفروشان است، در مجموع ۲۸۱ میلیارد تومان تا شب گذشته در نمایشگاه کتاب فروش داشتیم.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020229000409/2-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-2-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87

رمضانی گفت: به روزهای پایانی این رویداد بزرگ نزدیک می‌شویم، نمایشگاه کتاب در حقیقت بخشی از هویت ما است که امسال رنگ و بوی دیگری داشت. اگر ما امروزه از فتوحات ایرانیان چیزی به یاد و خاطر داریم به دلیل روایت از آن فتوحات بوده. نمایشگاه هم چنین وضعیتی دارد و اهالی فرهنگ و رسانه باید دست به روایت آن بزنند. روایتی که مهم‌ترین عنصر آن مردم هستند. هرکدام از مردم اگر دست به این روایت بزنند، آنچه که در نمایشگاه گذشته به شکل گسترده پخش می‌شود.